Suszenie grzybów to skuteczny patent na przechowanie zebranych okazów. Suszone grzyby nie tylko zachowują smak i aromat, ale się też nie psują. Metod jest kilka:
Warto wiedzieć, jak prawidłowo suszyć kurki czy borowiki. Kilka sprawdzonych patentów znajdziesz poniżej.
Suszone kurki to fantastyczny dodatek do dań, natomiast sam proces suszenia zdecydowanie cieszy oko. Wszystko za sprawą wyjątkowego koloru kurek, który jest nie tylko apetyczny, ale też bardzo energetyczny. Przywodzi na myśl słońce. Jak suszyć kurki? Kurki warto suszyć w piekarniku lub dedykowanej suszarce do warzyw i owoców. Szczegóły poniżej.
Suszone kurki krok po kroku:
Borowiki podobnie jak kurki najpierw należy oczyścić, zdecydowanie nie powinno się ich moczyć, ponieważ cały późniejszy proces suszenia może się nie udać. Grzyby czyścimy więc tylko przy pomocy pędzelka lub ściereczki. Jak suszyć borowiki? Zanim przejdziemy do suszenia, warto oddzielić kapelusze od nóżek, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest suszenie samych kapeluszy.
Suszone borowiki krok po kroku
Po wstępnej obróbce grzyby należy rozłożyć na papierze i suszyć przez okres około 3 dni. Suszone borowiki idealnie wychodzą na słońcu, ale przy braku pogody z powodzeniem można je ułożyć też na kaloryferze.
Prawdziwki to szlachetna odmiana borowika, grzyby te mają jeszcze więcej smaku i wyróżnia je wyjątkowy aromat. Odpowiedzi na pytanie, jak suszyć prawdziwki, należy szukać powyżej, w instrukcji dotyczącej suszenia borowików.
Grzyby to fantastyczny dodatek do wielu przepisów, suszone prawdziwki można dodać na przykład do zupy, co przełoży się na jej niepowtarzalny smak i aromat. Suszone kurki idealnie sprawdzą się w formie masy do pierogów lub w sosie, dokładnie tak jak borowiki.
Zobacz też: Jak bezpiecznie zbierać grzyby? Poradnik dla początkujących