Potrawy wielkanocne. Lista dań, bez których nie ma świąt. Niektóre zrobisz w kilkanaście minut

Wielkanoc 2022 już coraz bliżej. Powoli zaczynamy zastanawiać się, jak zorganizować tegoroczne święta, co przygotować, jakie ciasta upiec. Zanim jednak zaczniemy planować, warto sprawdzić, jakie potrawy wielkanocne powinny znaleźć się na stole. Oczywiście nie trzeba sztywno trzymać się listy, może być jednak pomocna i stać się swego rodzaju wskazówką, która uporządkuje przygotowania. Poniżej prezentujemy przykładowe menu wielkanocne.

Więcej porad i przepisów wielkanocnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W wielu polskich domach przygotowania do świąt rozpoczynają się już na kilka dni przed oficjalnym terminem. Pieczemy baby i mazurki, przygotowujemy paschę, robimy pasztety i pieczemy mięsa, przyrządzamy dania wegetariańskie, zastanawiamy się, jak w tym roku podać jajka i jak ozdobić święconkę. 

Aby oszczędzić sobie stresu, warto do przygotowań podejść według wcześniej ustalonego planu. Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę, nie panikujmy, jeśli czegoś zapomnimy kupić, ustalmy menu wielkanocne, żeby wiedzieć, jak zorganizować sobie pracę w kuchni. Pomocna może okazać się wcześniej zrobiona lista potraw wielkanocnych. Poniżej znajdziecie przykładowy spis. Pamiętajcie, że możecie modyfikować go według własnych potrzeb i w zależności od tego, w jak dużym gronie spędzacie święta. W końcu oczywistym jest, że jeśli będziecie tylko we dwoje, to nie ma potrzeby, żeby robić aż cztery ciasta... Traktujcie listę po prostu jak luźną sugestię i nie zapominajcie o zasadzie zero waste!

Potrawy wielkanocne. Lista dań, które zwykle pojawiają się na stole

Poniżej prezentujemy przykładowy spis potraw na Wielkanoc. Każde danie zostało podlinkowane przykładowymi przepisami.

Zupy:

Dania mięsne:

Dania wegetariańskie i wegańskie:

Przekąski i dodatki:

Zobacz wideo Śledź pod szubą na Wielkanoc i nie tylko. Zastosuj zasadę czterech razy

Desery:

Mamy nadzieję, że lista okaże się przydatna i pomoże wam w przygotowaniach do świąt. Wiecie już, co ugotować i upiec?

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomosci.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.