Podróżnicy z całego świata wybrali. Polska restauracja na pierwszym miejscu. Jest "ukrytym skarbem"

Popularny serwis turystyczny TripAdvisor co roku publikuje zestawienie Travelers' Choice Awards w różnych kategoriach. Jedną z nich są najlepsze na świecie restauracje, gdzie z kolei nagrody przyznawane są w kilku podkategoriach, w tym "ukrytym skarbom". I to właśnie w tym rankingu zwycięzcą została warszawska restauracja. "Oferuje nie tylko wspaniałe jedzenie, lecz także atmosferę", "Polecam wszystkim, którzy będą w Warszawie" - czytamy w opiniach na TripAdvisor.

Więcej treści kulinarnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zestawienia Travelers' Choice Awards, które publikuje TripAdvisor, powstają na podstawie opinii użytkowników z całego świata, które serwis skrupulatnie analizuje. Jedną z kategorii jest Best of the Best Restaurants, która z kolei dzieli się na kilka podkategorii, m.in: fine dining, najlepsze miejsca na randkę, najlepsze miejsca przyjazne rodzinom, najlepsze miejsca z kuchnią wegetariańską i ukryte skarby. To właśnie w tej ostatniej podkategorii najlepsza okazała się restauracja z Polski.

Zobacz wideo Ile jest wart przepis na pączki z Górczewskiej? "Nie ma pani takich pieniędzy"

Polska restauracja doceniona w międzynarodowym rankingu. "Pięciogwiazdkowe doświadczenie"

Został nią lokal Future & Wine, który znajduje się w Warszawie przy ul. Wspólnej. Restauracja ma w serwisie ocenę 5,0 i 972 recenzje. "To nowoczesne oblicze tradycyjnej polskiej kuchni, oferuje dania z sezonowymi smakami i składnikami" - pisze o stołecznym lokalu TripAdvisor. Za szczególnie wyróżniające się dania uznane zostały tuńczyk, łosoś oraz polędwica wołowa. Serwis zaznacza także, by po posiłku zostawić sobie miejsce jeszcze na deser, a zwłaszcza na doskonałe tiramisu.

A co o Future & Wine sądzą podróżnicy? Zachwycają się zarówno jedzeniem, jak i atmosferą oraz obsługą. 

Muszę przyznać, że było to absolutnie wyjątkowe przeżycie kulinarne. Tatar był doskonale przygotowany, a pomidory dodały nie tylko smaku, lecz także pięknego wyglądu

- pisze jeden z użytkowników. 

 
Obsługa była znakomita: kelnerzy kompetentni i sympatyczni, ich rekomendacje były świetne, ponadto zawsze byli gotowi pomóc, jednocześnie nie narzucając się. Pięciogwiazdkowe doświadczenie, które poleciłbym każdemu w Warszawie

- czytamy w recenzji zostawionej przez innego gościa.

Co można zjeść w warszawskim lokalu? W menu znajdziemy m.in. wspomniane wcześniej steki z łososia i z tuńczyka, a także stek z sezonowanej dojrzewającej polędwicy wołowej. Ponadto do wyboru są schabowy z Podlasia, pierś z kaczki i kurczak po prowansalsku. Restauracje serwuje też makarony, w tym czarny makaron z owocami morza i ravioli z borowikami, można zjeść również sałatki z burakiem lub z melonem oraz zamówić zupy i przystawki, np. żur na zakwasie, krem z topinamburu czy kilka rodzajów tatara.

 

Travelers' Choice Awards. Nagrody dla jednego procenta z ośmiu milionów miejsc

Jak powstają rankingi Travelers' Choice Awards? TripAdvisor wyjaśnia, że w przypadku restauracji nagradzane są te, które w ciągu 12 miesięcy otrzymały dużą liczbę ponadprzeciętnych recenzji i opinii od użytkowników. "Każdy zwycięzca spełnił nasze rygorystyczne standardy zaufania i bezpieczeństwa. Mniej niż jeden procent z ośmiu milionów miejsc na stronie Tripadvisor otrzymuje nagrody Best of the Best, co oznacza najwyższy poziom doskonałości" - czytamy.

Źródło: TripAdvisor

Więcej o:
Copyright © Agora SA