Wybierasz się po najlepsze pączki? Poznań serwuje je w wielu lokalizacjach. Poznaj gorące adresy

Zwłaszcza w karnawale jest duży popyt na najlepsze pączki. Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele punktów gastronomicznych, w których można nabyć doskonałe pączki nie tylko w tłusty czwartek 2024.

Najlepsze pączki w Poznaniu warto zjeść w towarzystwie aromatycznej kawy

Niektórzy twierdzą, że najlepsze pączki w Poznaniu serwuje kawiarnia Pączuś i Kawusia, mieszcząca się przy rynku Łazarskim 8. Przy gorącej kawie lub herbacie można tu spróbować licznych słodkości, w tym również pączków. Wykonane z ciasta drożdżowego na pełnym mleku, żółtkach jaj od kur z wolnego wybiegu i prawdziwym maśle pączki można zjeść na miejscu lub zakupić na wynos. Codziennie do wyboru jest pięć różnych smaków pączków, z własnego wyrobu konfiturami, kremami, czekoladami lub świeżymi owocami. Znaleźć tu można tak interesujące smaki, jak malina z pistacją, czarna porzeczka, pieczone jabłko z karmelem i orzechami, rabarbar z kruszonką, kiwi, krem pistacjowy, sernik truskawkowy, śliwka, a także nowość: budyń waniliowy i czekolada. Jakie smaki serwowane są danego dnia można sprawdzać codziennie na facebookowym profilu kawiarni. Ekipa Pączusia i Kawusi przyjmuje już zamówienia na tłusty czwartek. Do wyboru są dwa zestawy: klasyczny (czyli dwa pączki z czarną porzeczką z lukrem porzeczkowym, dwa pączki z powidłami śliwkowymi z lukrem śliwkowym i dwa pączki z rabarbarem z maślaną kruszonką) oraz przewyborny (czyli dwa pączki malina z różą, dwa pączki sernik bergamotka z pistacjami i dwa pączki czarna porzeczka). Zamówienia można składać telefonicznie bądź przez wiadomość na profilu kawiarni. W sam tłusty czwartek pączki będą też w wolnej sprzedaży (limit sześciu sztuk na kupującego) dostępne do wyczerpania zapasów.

Najlepsze pączki: Poznań ma Pączka w Maśle

Gdzie w stolicy Wielkopolski zjeść najlepsze pączki? Poznań słynie z doskonałej pączkarni, mieszczącej się przy ulicy Dąbrowskiego 15. Pączek w Maśle serwuje pączki codziennie, tworząc je według tradycyjnej receptury. Pączki są wypiekane na maśle kilka razy dziennie, po to by każdy klient mógł je zjeść zawsze świeże i ciepłe. Codziennie serwowane są pączki z innym nadzieniem, takim jak róża, powidła śliwkowe, ajerkoniak z mleczną czekoladą, agrest z białą czekoladą, kukułka, jabłko z brzoskwinią z białą czekoladą i wiele innych. Aktualną ofertę pączkarni można sprawdzać co rano na facebookowym profilu Pączka w Maśle. Załoga Pączka w Maśle nie przyjmuje zamówień w tłusty czwartek, ale dokłada wszelkich starań, by każdy klient wyszedł w tym dniu z lokalu zadowolony. W ubiegłym roku pączkarnia czynna była od godziny 7:00 do ostatniego pączka, a do wyboru były dwa klasyczne smaki: powidła śliwkowe i róża. Niewykluczone, że i w tym roku będzie podobnie. Przypomnijmy, że tłusty czwartek przypada już 8 lutego.

Zobacz wideo Pączki! Testujemy, próbujemy i sprawdzamy ceny rozkosznego deseru

Najlepsze cukiernie: Poznań 

Najlepsze pączki serwują najlepsze cukiernie. Poznań nie może narzekać na brak doskonałych zakładów cukierniczych. Jednym z nich jest Cukiernia Bezowa BEZA, specjalizująca się co prawda w wypieku tortów bezowych, ale słynąca również z doskonałych pączków. Mieszcząca się przy ulicy Za Groblą 5/14 cukiernia w tłusty czwartek zamieni się na jeden dzień w pączkarnię, a słynne pączki z powidłami śliwkowymi i lukrem można zamawiać z wyprzedzeniem, telefonicznie lub mailowo. 

Najlepsze cukiernie w Poznaniu przyjmują zamówienia na tłusty czwartek

Najlepsze cukiernie w Poznaniu przyjmują zamówienia na tłusty czwartek, który już niebawem, bo 8 lutego. Większe ilości pączków z nadzieniem wiśniowym oraz pączków koktajlowych z ajerkoniakiem można zamawiać w dziale handlowym Cukierni Jagódka. Zamówienia na większe ilości pączków można składać też telefonicznie w Cukierni Pawłowicz. Zakład działa od 1947 roku i nieodmiennie wyrabia doskonałe pączki na maśle i naturalnych produktach, bez sztucznych dodatków. Do składania zamówień na pączki zachęca też kawiarnia Masz Babo Placek, która niedawno zmieniła adres i obecnie mieści się przy ulicy Małeckiego 36. Zamawiać można pączki klasyczne (róża, budyń, powidła lub lemon curd) oraz pączki wegańskie (róża lub powidła). Zamówienia najlepiej składać osobiście w lokalu, przyjmowane będą do poniedziałku, 5 lutego.

Zobacz też: Gdzie są najlepsze pączki? Gdańsk zaprasza na pączki nie tylko w tłusty czwartek

Więcej o:
Copyright © Agora SA