Co dodać do bigosu, by ten wyróżniał się smakiem? Tego sekretu nie zna wiele babć i mam. Aby podkręcić smak kiszonej kapusty i smażonego mięsa, warto dolać odrobinę... czerwonego wina. Nada ono całemu daniu niepowtarzalny aromat, który zapadnie w pamięć na długie tygodnie. Wypróbuj sama i przekonaj się, jakie to dobre. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Zanim przystąpimy do przygotowywania bigosu, warto grzyby namoczyć kilka godzin wcześniej. Wystarczy zalać je gorącą wodą i przykryć naczynie.
Kapustę białą obieramy z wierzchnich liści i drobno szatkujemy. Kapustę kiszoną również kroimy w mniejsze kawałki i gotujemy przez około pół godziny. Następnie obie kapusty przekładamy do wspólnego garnka, wraz z ziarnkami ziela angielskiego i listkami laurowymi. Do kapusty dodajemy również namoczone grzyby wraz z wodą i żeberka. Zawartość garnka zalewamy wodą i gotujemy na małym ogniu pod przykryciem przez co najmniej godzinę.
W międzyczasie należy pokroić mięso. Boczek, karczek i kiełbasę kroimy w kostkę, a następnie podsmażamy na patelni, aż wszystkie kawałki będą rumiane. Podsmażone mięso przekładamy do kapusty, zaś na pozostałym tłuszczu szklimy pokrojoną w kostkę cebulę. Gdy ta będzie rumiana, również dodajemy ją do garnka z bigosem. Kapustę ze smażonymi składnikami gotujemy kolejną godzinę. Po tym czasie doprawiamy bigos koncentratem i czerwonym winem. Po 30 minutach od dodania ostatnich składników bigos będzie gotowy. Smacznego!
Komentarze (0)
Bigos jeszcze lepszy, niż robi babcia. Do kapusty dolej odrobinę tego trunku, a aromat będzie nie z tej ziemi
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy - napisz pierwszy z nich!