Koniec dobrych cen w McDonald's? Kolejne podwyżki popularnych kanapek mogą zszokować

McDonald's kolejny raz podniósł ceny popularnych burgerów i cheeseburgerów. Restauracja, która serwowała szybkie i tanie jedzenie, nie jest już taka tania. Ile trzeba zapłacić za kanapki w McDonald's? Jedno jest pewne - ceny nie napawają optymizmem.

Szalejąca inflacja sprawia, że ceny idą w górę. Niektórzy muszą przez to zrezygnować z drobnych przyjemności, wyjść czy niektórych produktów w sklepach. Ceny podnosi również znana z niskich cen sieć restauracji McDonald’s. O ile podrożały popularne kanapki? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Czym się różni katarski McDonald od europejskiego?

Koniec dobrych cen w McDonald’s? Podwyżki nawet o kilka złotych

Podwyżki cen nie ominęły również McDonald’s. Najbardziej zauważalne było to podczas sezonowej oferty. Tak przedstawiały się ceny Burgera Drwala podczas tegorocznej i zeszłorocznej oferty:

  • Burger Drwala klasyczny - 24,90 zł; w zeszłym roku kosztował 18,60 zł;
  • Burger Drwala podwójny - 29,90 zł; w zeszłym roku kosztował 21,60 zł;
  • Burger Drwala z kurczakiem - 24,90 zł; w zeszłym roku kosztował 18,60 zł;
  • Burger Drwala z żurawiną - 26,40 zł; w zeszłym roku kosztował 19,20 zł.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wzrosły również ceny kanapek z podstawowej oferty. Za cheeseburgera trzeba zapłacić 6,90 zł, a więc jego cena wzrosła o 40 groszy. Tyle samo kosztują m.in. Chikker, Jalapeno Burger czy Kurczakburger. Takich cen jeszcze nie było.

Ceny w McDonald’s wciąż rosną. To nie pierwsza obniżka

To nie pierwszy raz, kiedy McDonald’s wprowadza podwyżkę cen. Wcześniej sieć podniosła ceny w lipcu i sierpniu 2022 roku. Popularny cheeseburger w McDonaldzie podrożał z 4,50 zł w 2021 roku do 6,50 zł.

Okazuje się jednak, że wzrost cen nie dotyczy wyłącznie Polski. Oferta popularnej sieci z fast foodami podrożała również w Wielkiej Brytanii oraz w Szwajcarii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.