Zupa krem z pieczarek - przepyszna opcja na szybki obiad. Dwa nietypowe składniki zaskoczą wszystkich

Zupa krem z pieczarek jest jedną z ulubionych zup Polaków. Aksamitna, mocno grzybowa i delikatna w smaku jest idealnym pomysłem na szybki obiad. Przedstawiamy wam przepis na zupę krem z pieczarek, którym zaskoczycie wszystkich. Takiego kremu jeszcze nie jedliście!

Zupa krem z pieczarek jest jednym z ulubionych dań Polaków. Dzięki całorocznej dostępność tych grzybów sprawdza się doskonale zarówno w chłodne jesienno-zimowe wieczory, jak i w ciepłe wiosenno-letnie popołudnia, gdy nie mamy ochoty na ciężki i konkretny obiad. Przepis, który wam dzisiaj przedstawiamy jest idealny szczególnie na obecne, cieplejsze dni. Dwa tajemnicze składniki, zaskoczą wszystkich, a zupie dodadzą trochę lekkiego, letniego aromatu. Zielone pesto z pietruszki nadaje przyjemnego, orzeźwiającego smaku, a całość idealnie dopełnia ciągnąca się mozzarella. Musicie tego spróbować.

Zupa krem z pieczarek z dodatkiem mozzarelli i pesto 

Składniki:

  • 2 łyżki oliwy,
  • cebula,
  • 1/2 małego pora,
  • 500 g pieczarek,
  • 1/2 marchewki,
  • 1/2 pietruszki,
  • mały ziemniak,
  • 600 ml bulionu,
  • 100 ml śmietanki 18% (do zup i sosów, w kartoniku).
  • Tarta mozzarella

Składniki na pesto:

  • pęczek natki pietruszki
  • 2 łyżki pestek dyni
  • mały ząbek czosnku
  • 2 łyżki tartego parmezanu
  • 5 łyżek oliwy extra vergine
Zobacz wideo Krem z pieczarek

Wykonanie - krok po kroku

1. Najlepiej zacząć od pesto. Ręcznym blenderem zmiksować składniki pesto: listki natki pietruszki, pestki dyni, czosnek, parmezan, oliwę extra vergine oraz szczyptę soli i pieprzu. Gotowe. 

2. Wszystkie warzywa, oprócz marchewki, umyć i pokroić. W garnku na oliwie zeszklić cebulę i pora. Następnie dodać pieczarki i smażyć ok. 10 minut co chwilę mieszając.

3. Dodać pietruszkę, ziemniaka oraz obraną i startą na tarce marchewkę. Wymieszać i chwilę razem podsmażyć. W międzyczasie doprawić solą i pieprzem.

4. Wlać gorący bulion i zagotować. Gotować pod przykryciem przez ok. 15 minut aż warzywa będą miękkie. Zmiksować blenderem, pod koniec dodać śmietanę.

5. Zupę udekorować pesto, starta mozarellą i podsmażonymi na maśle pieczarkami.  

Więcej pysznych przepisów znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: