Trik na wyborną jajecznicę. Z tym składnikiem będzie miała niepowtarzalny smak i lekką konsystencję

Jajecznica to pomysł na śniadanie, które dodaje energii o poranku. Istnieje mnósto sposobów na to proste danie. Jak zrobić idealną jajecznicę? Oto co należy do niej dodać, aby miała wyjątkowy smak oraz delikatną konsystecję.

Przedstawiamy kilka metod na udaną jajecznicę. Jajka, sól i pieprz nie wystarczą, żeby miała właściwą strukturę. Tajemnicą idealnego śniadania jest dodanie do niej odrobiny śmietany. Co jeszcze można zrobić, aby jajecznica miała doskonały smak? Podpowiadamy.

Zobacz wideo

Prosty sposób na smaczną jajecznicę. Wystarczy dodać jeden składnik

Jajecznica jest jednym z najczęściej przyrządzanych dań na śniadanie. Zazwyczaj przygotowuje się ją z dodatkiem szczypiorku. Istnieje mnóstwo sposobów na tę pozornie prostą potrawę. Jedna z nich mówi, aby połączyć ją ze śmietaną. W którym momencie powinno się dodać śmietanę do jajecznicy? Najlepszy moment to ten przed samym zdjęciem jej z patelni. Jej ilość należy dostosować do tego, ile jajek użyło się do przygotowania jajecznicy. Dobrze jest dodawać ją stopniowo w niewielkich ilościach.

Przepis na szybkie ciasto, które zachwyci wszystkich. Zero wydziwianiaPrzepis na szybkie ciasto, które zachwyci wszystkich. Zero wydziwiania

Inne pomysły na pyszną jajecznicę. Te wskazówki pomogą w przygotowaniu dobrego śniadania 

Kolejną istotną kwestią jest mieszanie jajek po ich wbiciu na patelnię, a nie przed. To samo dotyczy dodania do nich pieprzu i soli. Jeśli dodamy przyprawy za wcześnie, jajka po wbiciu będą miały wodnistą strukturę. Najlepsze rozwiązanie to doprawienie jajecznicy tuż przed końcem jej smażenia. Na jakim ogniu powinno się ją przyrządzać? Nie powinien być bardzo duży, ale też nie może być zbyt mały. Jajka nie powinny się ściąć w zbyt szybkim tempie.  Aby dodać jajecznicy smaku, można ją połączyć też z pomidorami i przyprawami takimi jak kurkuma, pieprz cayenne czy lubczyk.

Ugotowane ziemniakiZiemniaki zalegają po obiedzie? Przygotuj smaczne i oryginalne przekąski

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: